2012թ. մինչ օրս - Երեւանի պետական համալսարան, հեռակա ուսուցմամբ ասպիրանտուրա, Իրավագիտության ֆակուլտետ, Քրեական իրավունքի ամբիոն
2010 - 2012 թթ. - Երեւանի պետական համալսարան, մագիստրատուրա, Իրավագիտության ֆակուլտետ, Քրեական իրավունքի ամբիոն
2006 - 2010 թթ. - Երեւանի պետական համալսարան, Իրավագիտության ֆակուլտետ, բակալավրիատ
2016 թ. մինչ օրս - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմ, Խոշտանգումների եւ վատ վերաբերմունքի կանխարգելման վարչության պետ
2013 թ. մինչ օրս - Երեւանի պետական համալսարանի Իրավագիտության ֆակուլտետի Քրեական իրավունքի ամբիոն, Քրեական իրավունք առարկայի (Հատուկ մաս) դասավանդող՝ սեմինարավար
2013 թ. մինչ օրս - ՀՀ քրեակատարողական նոր օրենսգրքի նախագծի մշակում, ՀՀ քրեակատարողական նոր օրենսգրքի մշակման աշխատանքային խմբի անդամ
2012 - 2016 թթ. - ՀՀ Արդարադատության նախարարության Իրավաբանական ինստիտուտ ՊՈԱԿ, փորձագետ
2014 - 2016 թթ. - ՀՀ արդարադատության նախարարին կից համաուսուցման եւ իրավական դաստիարակության համակարգի բարեփոխումների հանձնաժողով, Հանձնաժողովի քարտուղար
2014 թ. մինչ օրս - Դատախաղերի կազմակերպում, Դպրոցական բարձր դասարանների աշակերտների մասնակցությամբ Հայաստանի տարբեր մարզերում քրեական իրավունքի ոլորտի դատախաղերի կազմակերպիչ
2015 թ. - Խտրականության դեմ օրենքի նախագծի մշակում Եվրասիա համագործակցության հիմնադրամի նախաձեռնությամբ, փորձագետ, աշխատանքային խմբի անդամ
2012 - 2013 թթ. - ՀՀ Դատական դպրոց ՊՈԱԿ, «Իրավաբանական գիր եւ վերլուծություն» առարկայի դասավանդող
2012 - 2013 թթ. - Ամերիկյան իրավաբանների ընկերության (ABA) CELL Inc.-ի Հայաստանյան ներկայացուցչություն, ՀՀ քրեական դատավարության նոր օրենսգրքի նախագծի մարդու իրավունքների պաշտպանության հետ առնչվող նոր ինստիտուտների վերաբերյալ ուսումնական դասընթացի մշակում եւ դասավանդում ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողների համար
2010 թ. - Երեւանի պետական համալսարանի Իրավագիտության ֆակուլտետի Իրավաբանական կլինիկա, իրավախորհրդատու

November 2012 to present - Ph.D. in Law (is expected by 2016), the Chair of Criminal Law, Law Faculty, Yerevan State University, Yerevan, Armenia
2010 – 2012 - Master of Laws in Criminal Procedure and Criminal Law (Master thesis: “Criminal and criminological features of robbery”), Law Faculty, Yerevan State University, Yerevan, Armenia
2006 – 2010 - Bachelor of Laws, Law Faculty, Yerevan State University, Yerevan, Armenia
September 2016 to present - Human Rights Defender's Office, Head of Department for the Prevention of Torture and Ill-treatment
September 2013 to present - Yerevan State University, Law Faculty, Criminal Law Chair, Assistant professor
March 2015 to present - Drafting New Penitentiary Code, Member of the working group appointed by the decree of the Minister of Justice of RA
March 2012 - September 2016 - Law Institute of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia State Non Commercial Organization, Legal expert
September 2015 - November 2015 - Drafting Law on Anti-discrimination by the initiative of Eurasia Partnership Foundation, Expert, member of the working group
December 2014 - September 2016 - Committee on "Legal awareness building and legal education system reform", Secretary of the committee appointed by the decree of the Minister of Justice of RA
June 2014 to present - Moot Courts with high school pupils from different regions of Armenia (Ijevan, Charentsavan, Masis) in the field of criminal law. National Centre for Legislative Regulation (NCLR), Instructor
October 2012 - December 2012, Judicial school of RA, Lecturer of the academic course ''Legal writing and analysis''
December 2012 -March 2013 - Project of the Armenian Representative Office of American Bar Association (ABA), The developer and implementer of the project (trainings with the students of the Yerevan State University Law Faculty on human rights-related institutes of the Draft New Criminal Procedure Code)