1995 - 1999թթ. - ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետ
2016 թվականից մինչ օրս - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտշանի աշխատակազմի քրեական արդարադատության ոլորտում իրավունքների պաշտպանության վարչության պետ
25.10.2013թ. - 03.06.2016թ. - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի Անհատական դիմումներով իրավունքների պաշտպանության վարչություն, վարչության պետի տեղակալ
01.02.2012թ. - 25.10.2013թ. - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի Քրեադատավարական եւ զինծառայողների իրավունքների վերականգման բաժին, բաժնի պետ
16.03.2011թ. - 01.02.2012թ. - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի Քրեադատավարական եւ զինծառայողների իրավունքների վերականգման բաժին, ավագ մասնագետ
09.08.2007թ. - 07.02.2011թ - ՀՀ Ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչություն, ավագ քննիչ
04.07.2007թ. - 10.08.2007թ. - ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհուրդի աշխատակազմի Վերահսկողության եւ վերլուծության վարչություն, առաջատար մասնագետ
15.05.2006թ. - 30.10.2006թ. - ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի Օրենսդրության վերլուծության եւ զարգացման վարչության իրավաբանական ծառայություն, առաջատար մասնագետ
15.07.2004թ. - 15.05.2006թ. - ՀՀ ԱԺ նախագահի աշխատակազմ, ՀՀ ԱԺ նախագահին առընթեր Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկող խորհրդի համակարգող քարտուղար
03.12.2001թ. - 14.07.2004թ. - ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի Իրավաբանական վարչություն, առաջին կարգի մասնագետ

1995 – 1999 - Faculty of law of Yerevan State University
03.06.2016 to present - Department for Protection of Criminal Procedure Rights and Rights of Military Servicemen of the Human Rights Defender’s Staff of the Republic of Armenia, Head of the Department
25.10.2013 - 03.06.2016 - Department Protection of Rights on Individual Applications of the Human Rights Defender’s Staff of the Republic of Armenia, Deputy of Head of the Department
01.02.2012 - 25.10.2013 - Unit for Restoration of Criminal Procedure Rights and Rights of Military Servicemen of the Human Rights Defender’s Staff of the Republic of Armenia, Head of Unit
16.03.2011 – 01.02.2012 - Unit for Restoration of Criminal Procedure Rights and Rights of Military Servicemen of the Human Rights Defender’s Staff of the Republic of Armenia, Senior Specialist
09.08.2007 - 07.02.2011 - General Investigation Department of Police of the Republic of Armenia, Senior Investigator
04.07.2007 - 10.08.2007 - Department of control and analysis of staff of the counsel of civil service of the Republic of Armenia, Leading Specialist
15.05.2006 - 30.10.2006 - Legal service of the department of analysis and development of Legislation of the National Assebly Staff of the Republic of Armenia, Leading Specialist
15.07.2004 - 15.05.2006 - Staff of President of the National Assebly of Republic of Armenia, Coordinating Secretary at the Counsel of discussion of the proposals, applications and complaints of citizens affiliated the President of the National Assebly
03.12.2001 - 14.07.2004 - Legal Department of the National Assebly Staff of the Republic of Armenia, First Class Specialist