«Սանիթեք» ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղի մի շարք աշխատակիցներ դիմել են Մարդու իրավունքների պաշտպանին իրենց հասանելիք գումարները ստանալու նպատակով։
Դիմումների ուսումնասիրությունից պարզ է դարձել, որ ընկերությունը մեկ քաղաքացու դեպքում չի տրամադրել նրա ամենամյա արձակուրդային վճարը, երեք այլ քաղաքացու դեպքում՝ նրանց ժամանակավոր անաշխատունակության նպաստը, երկու այլ քաղաքացու դեպքում՝ արձակուրդային վճարը և վերջնահաշվարկը։
Թեմայի վերաբերյալ պարզաբանումներ ստանալու նպատակով՝ գրություններ են հասցեագրվել Երևանի քաղաքապետարան։ Մարդու իրավունքների պաշտպանին տրամադրվել է տեղեկություն, որ «Սանիթեք» ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղը վճարել է քաղաքացիների հասանելիք գումարները։

A number of employees of the Armenian branch of "Sanitek" LLC have applied to the Human Rights Defender for receiving their money.
Examination of the complaints revealed that in the case of a citizen the company failed to transfer the annual vocation payment, in case of three other citizens - their temporary disability benefit, and in case of two other citizens - the vacation and final payments.
Written letters were addressed to the Yerevan Municipality to receive clarification. The Human Rights Defender has been informed that the Armenian branch of "Sanitek" LLC has already paid the amounts required to the citizens.