Արարատի մարզի Արևաբույր գյուղի միջնակարգ դպրոցի աշակերտներն այսօր հանդիպել են Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի հետ։ Պաշտպանը կարևորել է երեխաների կրթություն ստանալու իրավունքն ու հորդորել լավ սովորել, ինչպես նաև հետևել համացանցից անվտանգ օգտվելու կանոններին։
«Աշակերտները միշտ պետք է հարգանքով վերաբերվեն ուսուցիչներին, բայց, իհարկե, այդ հարգանքը պետք է փոխադարձ լինի։ Ձեզ համար այս պահին ամենակարևորը լավ սովորելն է, որպեսզի կարողանաք որակյալ մասնագետներ դառնաք»,- նշել է Արման Թաթոյանը:
Մարդու իրավունքների պաշտպանին աշակերտները ուղղել են իրենց հետաքրքրող հարցերը, ինչպես նաև ծանոթացել են Պաշտպանի աշխատակազմի երեխաների իրավունքների պաշտպանության բաժնի աշխատանքներին, children.ombuds.am կայքի ընձեռած հնարավորություններին։

Today pupils of the secondary school of Ararat region’s Arevabuyr village met with the Human Rights Defender Arman Tatoyan. The Defender highlighted the importance of the right to education and urged to study well, as well as to follow the rules on the safe use of the Internet.
“Pupils should always respect teachers, but, of course, there should be mutual respect. At this moment, studying well is the most important thing for you, so that you can become qualified specialists”, said Arman Tatoyan.
The pupils addressed their questions to the Human Rights Defender, as well as got acquainted with the activities of Child’s Rights Protection Unit of the Defender’s Office and the opportunities of the children.ombuds.am webpage.