Արման Թաթոյանն այցելել է Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին
Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը քիչ առաջ այցելել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ:
Պաշտպանն առանձնազրույց է ունեցել Ռոբերտ Քոչարյանի հետ, ուսումնասիրվել են պահման պայմանները:
Բարձրացված մի շարք հարցեր առանձնազրույցից անմիջապես հետո քննարկվել են քրեակատարողական հիմնարկի վարչակազմի հետ և ստացել լուծում:
Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից չեն ներկայացվել դժգոհություններ քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողների վերաբերմունքից:
Պաշտպանի աշխատակազմում նախաձեռնված է քննարկման ընթացակարգ՝ օրենքով նախատեսված լիազորությունների շրջանակում անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկելու նպատակով:

Arman Tatoyan visited the second President of Armenia Robert Kocharyan
The Human Rights Defender Arman Tatoyan visited the RA second President Robert Kocharyan at Yerevan-Kentron penitentiary institution of the RA Ministry of Justice.
The Defender had a private interview with Robert Kocharyan, detention conditions were examined.
Immediately after the private interview, a number of issues were discussed with the administration of the penitentiary and were resolved.
Robert Kocharyan has not presented any complaints in respect of the treatment by the penitentiary servicemen.
Discussion proceedings have been initiated at the Defender’s Office aimed at undertaking necessary steps within the mandate prescribed by the law.